fuksia1410 helmes siopaal sormus 2997 raam
chandelier lehekeroosa käevõru toorik1813 liblikas lumehelbeke
rohline pärl 8mm turkiis korall magnesiit tuliahhaat
ap10x8mm roosid108 helesinine tahutud antiihobedane14x11 pikenduskett
chaneliersuur antiikvaskne pärlikapsel latakas kinkekarp tapid1
fuksia1410 helmes siopaal sormus 2997 raam

Omniva

itella1

swe

seb

paypal

cvf

Külastajad lehel

Saidil on 84 külalist 

Poolvääriskividest lähemalt

Kivimid, värvid ja meeleolu

Värvide maailm on keeruline ja huvitav – värvidega seonduvad meie instinktid, tunded, mälestused, isiklikud kogemused ja värvide tähendus on seotud ka meie kultuurilise taustaga.

Värv on energia ning katsed on korduvalt kinnitanud selle füüsilist mõju meile – kõige selgemalt katsetes, kus pimedatel inimestel paluti sõrmeotstega värve kindlaks teha ja nad said selle ülesandega kerge vaevaga hakkama. Värvid mõjutavad meie välimust ja ka enesetunnet märgatavalt. Mõningates värvitoonides nähakse välja ja tuntakse ennast noorema, ilusama ja elavamana. Põhjus seisneb selles, et erineva värvused tekitavad nende kandjas erinevaid meeleolusid ja tundeid.

Värvipsühholoogia koha pealt ei ole oluline, mida me arvame, et me näeme; värvi mõju meile seisneb meie kehasse sisenevas energias. Ka värvipimedad inimesed on värvipsühholoogia suhtes tundlikud. Sel põhjusel tasub jälgida, mis tooni kivimeid kannate või lähedastele kingite.

11 baasvärvil (valge, must, punane, kollane, roheline, sinine, pruun, hall, lilla, oranž, roosa) on fundamentaalsed psühholoogilised omadused, mis on universaalsed, olenemata sellest, mis varjundi, tooni või pooltooniga on tegemist. Neist igaühel on positiivne või negatiivne psühholoogiline mõju ning milline konkreetne mõju luuakse, sõltub värvikombinatsioonide vahelisest suhtest. On olemas neli psühholoogilist algvärvi — punane, sinine, kollane ja roheline. Alljärgnevalt kirjeldame 11 baasvärvi psühholoogilisi omadusi.

SINISED KIVIMID — akvamariin, topaas, türkiis, amasoniit, opaal, turmaliin, apatiit, ahhaat, lasuriit, tansaniit, safiir, kaltsedon, sodaliit, asuriit, tumesinine päikesekivi

Sinine värv rahustab ja soodustab loomingulisust. Sinisel värvil puudub sügavusmõõde. See on intellektuaalsuse, tarkuse värv ning oma põhiolemuselt rahustav. Sinine mõjutab meid vaimselt, erinevalt füüsilisest reaktsioonist punasele. Sinine sümboliseerib ka tarkust, ausust, voorust ja ettenägelikkust. Sinine kivim on täis jõudu ja energiat. Sügav sinine stimuleerib selget mõtlemist ja heledam sinine mõjub leebemalt, ta aitab rahustada meeli ja parandada keskendumist.

Helesinised veekarva kivimid on alati olnud väga armastatud, kuna seostuvad värskendava jaheduse ja puhtusega. Helesinine värv rahustab, inspireerib ja ergutab loovust, väljendab igatsust, ustavust, taeva lõpmatust ja piiritut usaldust. Sinine on ka suhtlemise värv; uringute kohaselt on sinine maailma lemmikvärv.

KOLLASED KIVIMID — merevaik, tsitriin, karneool, safiir, granaat, tiigrisilm, topaas, berüll, jaspis, turmaliin

Kollane lainepikkus on suhteliselt pikk ja peamiselt stimuleeriv. Antud juhul on stimulatsioon emotsionaalne, mistõttu kollane on psühholoogiliselt tugevaim värv. Õige kollane aitab tõsta tuju ja enesehinnangut; see on enesekindluse ja optimismi värv. Kollased kivid on nagu killuke valgustavat päikest – soojad ja rõõmustavad. Kollaste kivimite värvus mõjub ergutavalt, muutes meid lõbusaks, reipaks ja õige pisut flirtivaks. See värv on rikkuse, rõõmu, lõbusa tuju, päikesevalguse, õnne ja soojuse sümbol.

ORANŽID KIVIMID — korall, kaltsedon, tsitriin, safiir, granaat, tuliopaal, tuliahhaat, merevaik, päikesekivi, karneool topaas

Oranž värvus on seotud loovuse, energia ja seksuaalse külgetõmbejõuga. See on „märka mind" värv. Kuna see on punase ja kollase kombinatsioon, on oranž stimuleeriv ning reaktsioon sellele värvile on füüsilise ja emotsionaalse kombinatsioon. Oranž suunab meie mõtted füüsilist lohutust pakkuvatele asjadele – toidule, soojusele, varjupaigale – ja sensuaalsusele.

PUNASED KIVIMID — granaat, korall, safiir, jaspis, turmaliin

Kõige pikema lainepikkusega punane on mõjuvõimas värv. Punane paistab ta olevat lähemal, kui ta on, ja seepärast köidab see esimesena meie tähelepanu. Seetõttu kasutatakse seda näiteks foorituledes üle kogu maailma. Punase värvi mõju on füüsiline; see stimuleerib meid ning kiirendab pulssi, jättes mulje, nagu mööduks aeg kiiremini, kui see tegelikult möödub.

Punane on seotud põnevuse, energia ja kirega. See värvus on erutav ja kuum. Punasest kivist kiirgab energiat, vaprust ja kirge, võimsust, jõudu ja uljust. Punane sümboliseerib tugevaid tundeid – see on armastuse ja vere värv. Punane vääriskivim on ilmselt kõige populaarsem valik ehtena (punane ja oranž on värvid, mida märkame esimestena). Punane seostub mehelike põhimõtetega ja võib aktiveerida „võitle või põgene" instinkti.

ROHELISED KIVIMID — opaal, safiir, malahhiit, serpentiin, peridoot, turmaliin, smaragd, jadeiit, jaspis, tsirkoon, aventuriin, topaas, granaat (grossulaar)

Roheline on rahulik, mõõdukas ja värskendav. See on kevade, viljakuse, taassünni, nooruse, elu, rõõmu, lootuse ja mälestuste sümbol, tekitades tema kandjale leebe, meeldiva ja kosutava tunde. Roheline tabab meie silma viisil, mis ei vaja kohanemist, ning seetõttu silm puhkab sellel. Spektri keskmes asuva värvina on see tasakaalu värv – see on tähtsam kontseptsioon, kui enamik inimesi mõistab. Kui maailm meie ümber sisaldab piisavalt rohelist, viitab see vee olemasolule, elimineerides näljaohu, seega rahustab see meid kõige sügavamal tasandil.

LILLAD KIVIMID — fluoriit, ametüst, tšaroiit, jaspis, tansaniit, granaat, safiir, topaas, ahhaat, kaltsedon, turmaliin

Lillat värvi on sajandeid seostatud kuninglikkuse, võimu ja rikkuse, aga ka vaimsuse ja loomingulisusega. Lilla on pidulikult uhke ning sümboliseerib eneseväärikust, jõukust, suursugusust, aga ka sõprust. Lühima lainepikkusega on lilla värv, mis viib teadlikkuse kõrgemale mõttetasandile, koguni hingeliste väärtuste sfääridesse. Viimase nähtava lainepikkusena enne ultraviolettkiirgust seostatakse seda värvi aja, ruumi ja kosmosega. See on ka ülimalt introvertne värv ning soodustab sügavat järelemõtlemist või meditatsiooni viies tavaliselt mõtted parimale võimalikule kvaliteedile.

HALL — jaspis, rodokrosiit (roosa ja hall)

Puhas hall on ainus värv, millel ei ole otseseid psühholoogilisi omadusi, kuid hall sobib hästi toetama ja rõhutama teisi toone. Samas, kui toon ei ole õige, muudab hall teised värvid jõuetuks.

ROOSAD KIVIMID — berüll, safiir, roosa jaspis, turmaliin, roosa kvarts, topaas, roosad pärlid, kirsipunane kvarts

Punase alatoonina mõjutab roosa meid samuti füüsiliselt, kuid olles toonina pehmem see pigem rahustab, kui stimuleerib. Roosa on psühholoogiliselt tugev värv, mis sümboliseerib sõprust, hoolitsust, armastust ja usaldust esindades nii naiselikke omadusi.

PRUUNID KIVIMID — merevaik, ahhaat, suitsukvarts, topaas, safiir, teemant, turmaliin, tsirkoon

Pruun on maa, lihtsuse, tõe ja elu värv. Pruunid kivid sümboliseerivad tarkust, tervist ja stabiilsust. Pruun koosneb tavaliselt punasest ja kollasest suure protsendi mustaga. Pruunis on punase ja kollase tähenduselemente. Seetõttu sisaldab ta suure osa musta tõsidust, aga on soojem ja pehmem seostudes maa ja loodusega. See on tugev, usaldusväärne värv ja enamus inimesi leiab sellest tuge – positiivsemas mõttes kui ülipopulaarsest mustast, mis on pigem range kui toetav.

VALGED KIVIMID — teemant, safiir, opaal, kuukivi, topaas, pärlid, berüll, tsirkoon, mäekristall

Valge on selguse, puhtuse ja tõe värv. Ühest küljest on see neutraalne värv, teistes aga olles teiste värvidega kontrastis, aitab nii luua erksat meelolu. Valge tähistab õilsust, elutarkust, avalat meelt, süütust, puhtust ning on ajast aega olnud rahu sümbol. Valge on puhas ja nii nagu mustki kompromissitu: see on puhas, hügieeniline ja steriilne. Visuaalselt edastab valge võimendatud arusaamise ruumist. Nii nagu must esindab täielikku imendumist, esindab valge täielikku peegeldamist. See peegeldab kogu spektri teie silmadesse. Seetõttu loob see ka tõkkeid, aga erinevalt mustast on seda sageli pingutav vaadata. Valge sõnum on: "Ära mind puuduta!"

MUSTAD KIVIMID — oonüks, ahhaat, lumiobsidiaan, hematiit, gagaat, must pärl

Mustas on koos kõik võimalikud värvid. Musta psühholoogiline mõju on märkimisväärne. Musta värv kui valguse puudumine on mitmes mõttes väga sümboolne. See on nii leina kui pidulikkuse, kõrgmoe, stiili ja seksapiili värv. Mustade ehete kandjad on salapärased, kuna must loob kaitsetõkkeid ning neelab kõik teie suunas tuleva energia ja varjab teid.

Positiivse külje pealt edastab see absoluutset selgust peenemate nüanssideta. Must sobib eriti hästi valgega. See näitab erudeeritust ja kompromissitut täiuslikkust. Must tekitab kaalu ja tõsiduse tunde. See värv sümboliseerib ka rangust, püsivust, tagasihoidlikkust, haritust, lugupidamist, ustavust ja autoriteetsust.
 

Unustasin parooli
Kasutajanimi ununes
Sul pole veel kasutajakontot? Registreeru


Laiendatud otsing
Näita ostukorvi
Sinu ostukorv on tühi.
ostukorv

Round_Facebook_button1

Küsitlus

Millist uut tootesortimenti sooviksite leida meie e-poest?
 

Sinine Kuu OÜ  email: info@ehtemaag.ee